Firmamız,2005 yılında Kayseri 1.OSB de bolgede bulunan ve ilk olarak beyaz eşya ürünlerinin koruma stroporlarını üretmek amacıyla faaliyetlerine başlamıştır.

Kısa bir zaman diliminden sonra İç Anadolu Bölgesi ve çevre bölgelerdeki beyaz eşya üreticilerinin başlıca tedarikçileri içerisine yükselen bir ivme ile  girmeyi başarmış ve onaylı tedarikçi olarak hizmetini gün geçtikçe arttırmıştır.

Sadece,beyaz eşya stroporlarını üretmek ile yetinmeyen firmamız, ülkemizin ve sektörümüzün en önemli sorunu olan nakliye giderlerini minimize etmeyi hedefleyip,müşterilerimizin maliyetlerini düşürmeyi amaçlayarak Türkiye sınırları içerisinde 5 coğrafi bölgede 5 üretim tesisi kurmayı kendine hedef olarak seçmiş ve gerçekleştirmiştir.

Firmamız, Bölgesel yayılma hedefinin  ilk adımını 2009 yılında Samsun Tekkeköy bölgesinde 2.üretim tesisini kurarak atmıştır.
Samsun’da bulunan üretim tesisimiz, bolgede faaliyet gösteren Su ürünleri üreticileri,( Deniz Avcılık Balıkçılığı )Fide  Üreticileri, İnşaat Grubu ( Dekoratif Ürünler ve Mantarlı Yerden Istıma Panelleri )ve çeşitli sanayi kuruluşların önemli bir çözüm ortağı  olarak önemli bir yere sahip olmuştur.
Bölgedeki değerli müşterilerimize daha ekonomik ve sürdürülebilir  kalitede ürünler sunmak amacıyla bu lokasyondaki üretim tesisimizi 2016 yılında modernize ederek Samsun Kavak OSB deki 20.000m2 acık 8000m2 kapalı alana sahip ve kendi mülküne ait  üretim tesislerine taşınarak KAYPOR LTD. isimli alt şirketimiz olarak üretimine devam etmektedir.

Firmamız, hedeflerinin 2. adımını ise Marmara ve Ege bölgesinde faaliyet gösteren Su Ürünleri Yetiştiricileri, İnşaat Sektörü, Beyaz Eşya Üreticileri ve Fide Üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Bursa Mustafa Kemal Pasa OSB. Bölgesinde atmıştır.
7000m2 acık 3200m2 kapalı alanda faaliyetine başlayan üretim tesisimiz müşterilerilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına 2016 yılında yine aynı OSB içerisinde 11.000m2 açık 8000m2 kapalı alana sahip kendi üretim tesislerine taşınmıştır.

Hedeflerine bir bir ulaşan firmamız Yeni üretim tesisini İstanbul ve çevre bölgelerdeki Su urunleri Yetiştiricileri / Avcılık Deniz Balıkçılığı,çeşitli ev eşyası,el Aletleri (Beyaz Eşya )üreticilerine ve özel Ambalaj sektörüne  hizmet edebilmek amacıyla 2014 yılında İstanbul Silivri de 5.000m2 Acık 3000m2 kapalı alanda üretim tesisini kurmuş diğer bölgelerdeki başarılı çalışmalarını bir üst Seviyeye tasımıstır.

 Çevre bölgelerde bu yatırımları yaparken ilk üretim tesisi olan Kayseri fabrikasını 2015 yılında Modernize etmiş ve 20.000 m2 acık 11500 m2 kapalı alanda en son teknolojiye sahip üretim tesisine kavuşmuştur.

 Türkiye’deki yatırımlarını tek tek hayata geçiren firmamız,
İhracata  yönelmiş bu amaçla 2015 yılında Kayseri Serbest Bölgede 20.000 m2 acık 12000m2 kapalı alana sahip yeni bir üretim tesisi kurmuş böylece 5 bölge 5 üretim tesisi amacı ile yola cıkan  firmamız 4 bölge 5 tesise  ulaşarak hedeflerine bir yenisini ekleyerek Akdeniz bölgesine yönelik Aydın ili Umurlu Org.San. Bölgesinde  6. Uretim tesislerini kurmak amacıyla calışmalarına başlamıştır.

 2005 yılında başlayan serüvenimiz sonucunda 2019 yılı itibarı ile , Toplamda 76.000 m2 açık 40.000 m2 kapalı alana sahip üretim Tesislerini aktif olarak işletmektedir.

Bu uretim tesislerimizde 12.000 ton/yıl kapasiteye ulaşan üretim tesislerimiz ve çözüm ortağı olduğumuz firmalarımız ile kaliteyi ve ekonomiyi birarada sunmaya devam etmektedir.

  
info@stropiyer.com info@kaypor.com